Роковини Голодомору

Щороку в четверту суботу листопада українці вшановують пам'ять тих, хто помер найстрашнішою смертю – від голоду. Ця жахлива подія в історії України – не просто горе окремих родин, а трагедія всього суспільства.
Голодомор міг назавжди залишитись незнаним світу, оскільки у радянські часи всі репресії проти українців були прихованими. Інколи люди з однієї області навіть не здогадувались, що відбувається в інших регіонах. Лиш поодинокі чутки давали інформацію про жахливі методи винищення української нації.
   В таких умовах штучний Голодомор, який відбувся в 1932-1933 роках, міг назавжди залишитись страшною сторінкою історії, про існування якої навіть не підозрювали в цивілізованому світі. Однак кілька публікацій зірвали чорну завісу Радянського Союзу та відкрили моторошні таємниці тоталітарної влади. Українська влада з 2003 року порушує питання Голодомору на міжнародному рівні. 
Наразі понад 15 країн визнали Голодомор як штучне знищення українців. Окрім цього, Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.
В нашій школі, наприкінці листопада вчителі та учні також згадують ті страшні події 1932-33 років, проводячі виховні години, загальношкільні лінійки, беручи участь у міських акціях, приурочених вшануванню пам'яті жертв Голодомору в Україні.












Комментарии

Популярные сообщения из этого блога